آشنایی با انواع تجهیزات شبکه-امن باش

برای انتقال اطلاعات در این نوع کابل از انعکاسات نور در هسته و غلاف استفاده می شود که منابع نوری استفاده شده در این کابل می تواند دیود لیزری و دیود ساطع کننده ی نور باشد. استفاده از کابل های فیبر نوری در فاصله های طولانی یکی از مزایا و کاربردهای عمده فیبر نوری می باشد. سوئیچ های مورد استفاده در شبکه به دو دسته ی کلی سوئیچ های مدیریتی و سوئیچ های غیر مدیریتی تقسیم می شوند.

تجهیزات شبکه و سرور را به دو دسته‌ی کلی تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه می‌توان تقسیم کرد. تجهیزات اکتیو شبکه، سخت‌افزارهایی هستند که دیتاها را برای هر دستگاهی پردازش می‌کنند و انتقال می‌دهند. تجهیزات پسیو شبکه قابل برنامه‌ریزی نیستند و این‌ها برای نصب تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است. هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان )، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است. کارت شبکه، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید.

  • وب سایت رادین سیستم همواره در دسترس شماست تا بتوانید بهترین انواع تجهیزات مربوط به شبکه را در انواع برند های موجود ذر بازار خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.
  • به طور کلی در این نوع تجهیزات دیگر به کابل کشی و هزینه کابل کشی نیازی نمی باشد.
  • شما می‌توانید با توجه به نیاز شبکه خود از انواع رک‌های ایستاده یا دیواری با ابعاد مناسب استفاده کنید.
  • مودم که در یک جمله مختصر، وظیفه تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ در تلفن و بلعکس را دارد، یکی از منابع تجهیزاتی اکتیو یا فعال در شبکه است.
  • رک ها از نظر ظاهر به دو دسته ی دیواری و ایستاده تقسیم می شوند که به طور معمول جنس بدنه ی آن ها فلز و دربی از جنس شیشه دارند.
  • پچ پنل‌ها به‌صورت کلی برای نظم دادن به کابل‌های درون رک شبکه کاربرد دارند.

تیم پشتیبانی ما آماده ارائه خدمات در 24 ساعت روز، هفت روز هفته،365 روز در سال می باشد. انتقال داده ها بر عهده پل است؛ به عبارت دیگر، این وسیله دو LAN را به یکدیگر متصل می نماید و داده هایی که بین آنها جا به جا میشوند را کنترل میکند. ابزار تستر که از دو بخش مستر و ریموت تشکیل شده است با 8 چراغ خود؛ اگر تمام چراغ ها سبز و روشن باشد صحت سوکت زنی و با یک چراغ برای بخش پاور، اطمینان از اتصال به زمین را مشخص می کند. در ترانک کابل های بیشتری وجود دارد و متعلقات و اتصالات در ترانک بیشتر از داکت است. از کابل کواکسیال می توان برای خطوط تلفن، کابل کشی برای پهنای باند اینترنت، تلویزیون و … استفاده نمود.

به خاطر همین اختلاف ضریب شکست در کابل فیبر نوری، اطلاعات ( خواه دیتا، صوت یا تصویر) از آن خارج نمی شود و سرعت و کیفیت داده در جریان را تضمین کرده؛ بالا می برد. تجهیزات اکتیو یا فعال، تجهیزاتی هستند که برای استفاده از آن ها به اتصال جریان برق، نیاز مبرم خواهیم داشت. ترازنت با شعار فناوری برای کسب و کار تا کنون توانسته است راهگشای بسیاری از کسب و کارها باشد. در صورتی که نیاز به خدمات شبکه کامپیوتری دارید با ما در تماس باشید.

سوکت شبکه امپ Cat6 UTP بسته 100 عددی

ما در این مقاله شما را با انواع تجهیزات شبکه، قیمت تجهیزات شبکه و همچنین چگونگی فروش تجهیزات شبکه آشنا خواهیم کرد، با ما http://amnbash.ir همراه باشید. تجهیزات شبکه پسیوبرخلاف تجهیزات شبکه اکتیو، این نوع تجهیزات بدون نیاز به توان الکتریکی برق قابلیت عملکردی دارند. تجهیزات پسیو Passive به مجموعه تجهیزاتی در شبکه اطلاق می‌شود که در واقع روی آن‌ها هیچ عملی انجام نمی‌پذیرد و فقط نقش زیرساختی جهت انتقال و عبور اطلاعات و دیتا را دارند. پچ پنل شبکهبه عنوان یکی از تجهیزات پسیو شبکه به شمار می رود و شبکه ای کاملاً انعطاف پذیر دارد.

آشنایی با انواع تجهیزات شبکه-امن باش در کانکتورها از استاندارد RJ استفاده می‌شود که کاربرد و نوع آن را معین می‌کند. یکی از کانکتورهای اصلی سوکت است که برای اتصال بین کامپیوتر با سایر وسایل شبکه به کار می‌برند. سوئیچ هائی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند. این نوع سوئیچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بین صرفا” دو دستگاه که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند ، در زمان مورد نظر ایجاد می نماید.

بخش بندی یا تقسیم‌ بندی شبکه (Network Segmentation) چیست؟

که دراین راستا به حمد الهی و نیز تلاش مدیران کارآمد شرکت، خدمات ارزنده بسیاری ارائه نموده است. کاربرد مبدل فیبر نوری این است که از کابل مسی سیگنال را دریافت کرده و سپس آن را به نور تبدیل نمایند. پچ پنل ها جهت مدیریت کابل های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های مستطیلی شکل که کابل ها را درون خود جای می دهند، در درون رک ها پیاده سازی می شوند و انواع مختلفی (پچ پنل 24 پورت لگراند ) دارند. مودم را احتمالا به عنوان یکی از انواع تجهیزات شبکه می شناسید به این خاطر که خیلی از ما ها در خانه های خودمان نیز از مودم ها استفاده می کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار