تابلو فرش ها هر آن چیزی که باید در باره ی تابلو فرش بدانید دنیای فرش

هرچه قدر نقشه با دقت و ظرافت طراحی شده باشد خروجی کار بسیار با ارزش تر خواهد بود. طراحان نقشه شهر تبریز از خبره ترین و مجرب ترین طراحان بوده و آن ها همواره جز پیشرو ترین طراحان و تولید کنندگان نقشه فرش در سطح جهان بوده اند و به همین دلیل است که فرش ها و تابلو فرش های تبریز دارای اصالت و ارزش بالایی هستند. استفاده از پنبه بیشتر از آنکه برای پرزهای تابلو فرش دستباف استفاده شود برای تار و پود کاربرد دارد. پنبه دوام و استحکام بسیار بالایی به تابلو فرش بافته شده می بخشد. به طور کلی الیاف فرش دستباف دارای اهمیت بالایی می باشد، زیرا به نوعی کیفیت فرش و تابلو فرش ها رابطه مستقیم با جنس الیاف دارند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بازرگانی ادیب تهران می باشد. همه این مواردی که گفته شده است ،هرکدام را جداگانه توضیح داده ایم و از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت هستند. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. در هنگام خرید بهتر است به نکاتی توجه داشته باشیم تا یک خرید موفق را تجربه نماییم.

در فرش بافی تبریز و اصفهان که از تخصصی ترین صنایع فرش در ایران به شمار می روند، معنا و مفهوم رجشمار وابسته به مفهومی به نام ذرع است. سعی کنید تابلو فرش را به شکل مستقیم روی دیوار گچی یا آهکی آویزان نکنید. سردرود، به پایتخت تابلو فرش جهان معروف است که تابلوهایش حتی به قصرها و موزه‌های دنیا رسیده است. برند های محبوب تابلو فرش به ترتیب الویت عبارتند از اطلس,بدون برند,رضوی,پرشیا, …

تابلو فرش گل و گلدان نازک

زیرا هر فرش با توجه به جنس و تراکم و لکه ها و نوع رنگ قالیشویی می شود و قالیشویی و شستشوی هر فرش متفاوت است. اما برای تابلو فرشها بهتر است این فرشها را اعلاشویی کنید زیرا تابلو فرش ها بیش از سایر فرشها در معرض دید هستند و باید همیشه تمیز و مرتب باشند. همچنین به طور مرتب و هفتگی فرشها را با برس گرد گیری غبارروبی کنید تا گرد و خاک تابلو فرش گرفته شود.

با گذر زمان قبیله‌ها و مردم مناطق مختلف، تکنیک‌های خاصی را برای گره‌زنی فرش ابداع کرده‌اند. در کشور ایران مردم هر ناحیه برای گره زنی فرش تکنیک مختص به خود را دارند و با استفاده از آن کالایی بسیار ارزشمند به نام فرش دستباف اصیل ایرانی را تولید می‌کنند. پرداخت فرش و تابلو فرش یک هنر محسوب می شود و اگر بدون مهارت انجام شده باشد نه تنها در کیفیت ظاهری تابلوفرش تاثیر منفی دارد بلکه از ارزش آن نیز میکاهد. ممکن است با نگاه به تابلو فرش متوجه کجی بافت آن نشوید چراکه این مساله در طرح تابلو فرش گم خواهد شد و خیلی قابل تشخیص نخواهد بود.

یکی دیگر از مشخصه های باکیفیت و اصل بودن تابلو فرش، کج نبودن آن می باشد. برای بررسی این موضوع از پشت تابلو آن را چک کنید، زیرا از روی آن خیلی قابل تشخیص نمی باشد. تصاویر اشخاص مشهور و نامی جهان برای بافت تابلو استفاده می شود که اکثراً به صورت تک تابلو فرش و سفارشی بافته می‌ شود.

اما با نکاتی که در اینجا خدمت شما توضیح خواهیم داد، می توانید به سرعت متوجه تفاوت های آنها بشوید. در تابلو فرش های ماشینی به دلیل این که توسط دستگاه بافته شده اند، گره ها کاملا منظم و یکسان هستند و هیچ تفاوتی بین آن ها وجود ندارد، در حالی که چون نوع دستباف توسط انسان بافته شده است، بنابرین گره ها کاملا دقیق و یکسان نخواهند بود. در نوع دستباف ریشه ها جزیی از ساختار خود آن هستند ولی اگر به نوع ماشینی دقت نمایید متوجه می شوید که ریشه ها جزیی از چله نیستند و با چسب و یا دوخت به آن وصل شده اند.

تابلو فرش ها هر آن چیزی که باید در باره ی تابلو فرش بدانید دنیای فرش

در داخل کشور نیز این فرش با وجود گران بودن باز هم مشتری دارد و صادرات فرش در ایران جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد. معمولاً شناسنامه تابلو فرش ها در پشت آنها درج شده است .پشت تابلو فرش اطلاعات بسیار با اهمیتی اعم از اینکه نوع گره های تابلو فرش درشت یا ریز هستند و همچنین میزان دقیق شانه هایی که توسط بافنده زده شده درج شده است . تابلو فرش ها از نظر کارایی و بافت با فرش های معمولی تفاوت دارند و اکثراً جنبه تزیینی دارند که در قالب یک قاب چوبی مورد استفاده عموم قرار می گیرد. اصولا برای تابلو فرش ، نقشه های متنوعی پیاده سازی میشود که مهمترین آنها به شرح زیر است. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که طرح فرش در قیمت آن می تواند بسیار موثر باشد. معمولا قیمت طرح های فرانسوی و مجلسی و مینیاتوری به دلیل فروش بالاتر، مطالبه دقت بالا توسط بافنده، دشواری بافت و استفاده از رنگ های بیشتر، زیاد تر است.

محفاظت و نگه داری از تابلو فرش

اول از همه وقتی زیبایی خیره کننده یک تابلو فرش دستبافت نظر شما را به خود جلب می کند باید از اصالت آن اطمینان حاصل کنید و در مورد آن تابلو فرش اطلاعات لازم را کسب کنید. تابلو فرشهای دستباف معمولا از نخ های ابریشم، مرینوس، پنبه و پشم بافته می شوند و هر کدام از این نخ های در تعیین ارزش آن ها تاثیر گذار هستند. در بافت تابلو فرش های دستباف از چله های پنبه ای و ابریشمی استفاده می شود که نوع ابریشمی آن به دلیل ارزش بالای ابریشم و قیمت زیاد آن، دارای اصالت و قیمت بالاتری هستند. همانگونه که در قسمت قبلی خدمت شما عرض شد دارای قدمتی به اندازه چند هزار سال است و از صنایع دستی کهن محسوب می گردد. تابلو فرش های دستباف توسط قالیبافان، بافندگان، هنرمندان و اساتید بافندگی و با دست بافته می شوند.

  • طرح های تابلو فرش دستباف فرانسوی و مجلسی، تابلو فرش مینیاتوری، گل و گلدان، منظره و مذهبی معمولا پر فروش تر از سایر طرح ها بوده و عموم مردم رغبت بیشتری برای خرید این طرح ها از خود نشان می دهند.
  • اول از همه وقتی زیبایی خیره کننده یک تابلو فرش دستبافت نظر شما را به خود جلب می کند باید از اصالت آن اطمینان حاصل کنید و در مورد آن تابلو فرش اطلاعات لازم را کسب کنید.
  • فرش های ماشینی درنهایت با آسیب رساندن به عضله ها و استخوان های شما قدرت حرکتی را از شما باز میدارد و عضلات شما را ضعیف و ناتوان میکند.
  • ۲- الیاف پشم با گذر زمان دچار ساییدگی خواهند شد در صورتی که نخ های مرینوس این گونه تابلو فرش با قیمت نیستند.
  • برای شتسشوی و تمیز کردن بهتر است که از شامپو فرش استفاده فرمایید.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار