حمل کانتینری + ارائه انواع خدمات حمل کانتینر شرکت کشتیرانی دریا زمین اروند | transemartlogistics

ابتکار ترابر قادر است تا به روش cross stuffing درخواست آن دسته از مشتریان که تمایل به صدور مجدد بارنامه را در شرایط خاص دارند به اجرا شرکت ترنس مارت لجستیک درآورد. حمل و نقل کانتینری ( حمل دریایی کانتینری) یا کانتینراکسیون یکی از مهم‌ترین فرایندهای انتقال و جا به جایی کالاهای مختلف است که برای سهولت بیشتر در حمل و نقل وسایل استفاده می شود. حمل و نقل کانتینری امکان حمل بار و وسایلی که ظاهر ناهمگون دارند را فراهم می کند.

  • اینکار به نظارت مستمر و دقیق برای ارتقای مداوم کیفیت کالاها، ادغام با تجارت جهانی و عرضه‌ مداوم نیروی کار ماهر ارزان نیازمند است.
  • کاهش هزینه‌های حمل (ناشی از تنزل تعرفه‌های حمل به سبب صرفه‌ در مقیاس، کمتر شدن نرخ های بیمه به دلیل تقلیل دزدی و آسیب رسیدن به کالا، پذیرش کانتینر به عنوان واحد کمینه برای صادرات و واردات به/از بازارهای جهان).
  • با یکپارچه سازی تأمین کنندگان خدمات حمل و نقل در پلاتفرم ICT ، یک پارادایم جدید پدید آمده که به آن “«تحرک همچون یک خدمت» می گویند.
  • حمل‌ کننده‌گان بدن کشتی، خدمات کشتی‌رانی را، بدون داشتن کشتی ملکی، ارایه می‌دهند.
  • سیستم های مدیریتِ رایانه‌ای شده، باعث کاهش مدت توقف و امکان تعیین محل کانتینرها در هر زمان ‌می‌شود.
  • شرکت ابتکار ترابر آماده همکاری در خصوص ارسال گروپاژ بار دریایی به بنادر دنیا و همچنین به صورت بالعکس از بندرگاه های سراسر دنیا به ایران است.
حمل کانتینری + ارائه انواع خدمات حمل کانتینر شرکت کشتیرانی دریا زمین اروند | transemartlogistics

کانتینرها علاوه برحمل و نقل زمینیو دریایی کالا کاربردهای مختلف دیگری نیز دارند. همچنین از کانتینر در پروژه‌های عمرانی برای تجهیز کارگاه‌ها استفاده می‌شود. تمام این کاربردها باعث شده که علاوه بر شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، اقشار، صنعتگران، سازندگان و مشاغل خدماتی بسیاری نیز اقدام به اجاره کانتینر کنند. یا کل کانتینر اجاره شده و به محل مورد نیاز حمل می‌شود و یا تنها فضای داخلی یک کانتینر اجاره می‌شود و خود کانتینر جابه‌جا نمی‌شود.

کاربرد نظریه صف در مدیریت حمل و نقل کانتینری

کانتینر عایق‌دار یا کانتینر دریایی همانطور که از نام آن پیداست کانتیری است که به دلیل استفاده در شرایط خاص آب و هوایی و حمل و نقل دریایی، عایق‌بندی شده و در مقابل آب و طوفان و باران مستحکم است. این کانتینرها اغلب، کانتینرهای حمل دریایی نامیده می‌شوند و استفاده فراوانی در حمل و نقل بین‌المللی دریایی دارند. این نوع کانتینر بر خلاف سایر کانتینرها سقف ندارد، علاوه بر سقف امکان بارگیری از درب کانتینر نیز وجود دارد.

همچنین در اختیار داشتن سیستم آنلاین Tracking Container به ما این امکان را می دهد مشتریان خود را به صورت آنلاین و زنده در جریان حمل کالا قرار دهیم. به انتقال کالا، نفرات و هرگونه تجهیزات از یک کشتی به کشتی دیگر حمل کانتینری به روش Transshipment یا Transhipment گفته می شود. تمامی خطوط کشتیرانی خارجی محموله های کانتینری را به روش ترانشیپ به ایران وارد می نمایند. عموماً Transhipment از طریق بندر جبل علی واقع در کشور امارات انجام می پذیرد. حمل چند وجهی به معنی حمل مسافر یا کالا از مبدأ تا مقصد به وسیله‌ ‌چند شیوه‌ ‌حمل و نقل است. در این نوع حمل ترکیبی، هر شیوه‌ ‌حمل بلیت یا بارنامه ‌مستقل خود را صادر می‌کند.

CONTAINER YARD – CY ( محوطه کانتینری )

در نتیجه فضای بسیار کمی را اشغال کرده و این نوع کانتینر برای انتقال بارهای سنگین و بزرگ مانند خودروهای بزرگ ، ماشین‌آلات سنگین، مصالح ساختمانی و مانند این‌ها استفاده می گردد. بررسی‌های قبلی نشان داد که نیازهای تجاری مدرن به تحرک منجر می شود و تحولات تجاری از جمله برون سپاری تولید و توزیع به کشورهای دیگر، موجب تشدید تحرک می شود. در این بخش به بررسی 2 عامل کانتینری شدن و حمل چندوجهی در افزایش تحرک بیشتر پرداخته می شود. تنزل تجارت بین الملل، حاکی از سقوط تبعی اقتصاد کالایی است و کاهش حجم مبادلات کانتینری در جهان، آخرین شاخص بروز رکود محسوب می‌شود. شبکه خبری تخصصی حمل‌ونقل «تین‌نیوز»، فعالیت خود را به عنوان اولین رسانه تخصصی حوزه حمل‌ونقل از سال 1387 آغاز کرد.

نصف ظرفیت سدها پر شد

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار