دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع طلاق عاطفی | porseshneshan

مضمون فوق بر‌اساس دو مضمون فرعی القای احساس‌ گناه و سربار‌بودن به فرزندان و جابه‌جایی نارضایتی والدین با خشونت به فرزندان ایجاد شده‌ است. احساس دین به والدین و خشونت جذب‌شده در خانه، نشاط و شادمانی را از فرزندان می‌گیرد؛ بنابراین این افراد مبتدی‌ترین کاندیدای بیماری‌های روحی مانند افسردگی و پرخاشگری منفعل هستند. به ‌عبارت دیگر، والدین از مسئولیت تصمیم و انتخاب خود مبنی بر ادامه‌دادن زندگیِ فلج‌کننده فرار می‌کنند. طلاق عاطفی به مرور زمان به دست می آید و در نهایت به طلاق قطعیمنجر می شود، مهم ترین دلیل بروز این مشکلات در خانواده، عدم آگاهی و اطلاع زن و شوهر از تکنیک های زناشویی است. یادتان باشد نتایج به دست آمده از جلسات مشاوره طلاق با روانشناس نشان می دهد یکی از مهم ترین دلایل پشیمان شدن خانم ها بعد از طلاق این است که با احساسات پیش رفتند و خیلی سریع اقدام به طلاق کردند.

پیشینه پژوهش و چارچوب نظری درباره طلاق عاطفی

از اين رو است كه روش هايي چون مطالعه ي موردي ، زندگينامه ي
فردي ، مهمترين و دقيق ترين شيوه ها در راه شناسايي همه ي ابعاد و عوامل
طلاق به حساب مي آيند . با بسته شدن پیمان مقدس زناشویی، به نا بر نص صریح قرآن و روایات، فضل الهی شامل حال همسران شده، قلبشان از مهر و محبت یکدیگر مالامال می شود، تا آنجا که جایی برای ارتباط های خاص با دیگر افراد باقی نمی ماند. مقایسه عزت نفس، شادمانی، کیفیت زندگی و امید به زندگی زنان مطلقه و غیر مطلقه شهر شیراز، پایان نامه کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد خورسگان.

  • با این حال، در سال ۱۹۸۶ در ایرلند پارلمان طلاق را غیرقانونی اعلام کرد.
  • چه قدر خوشحال بودند و می خندیدند،حتما در زندگیشان مشکلی پیشینه تحقیق طلاق عاطفی ندارند و غیره.
  • عده بسیاری از افراد مفهوم طلاق عاطفی را با طلاق خاموش اشتباه می گیرند.
  • هم داخل خونه، هم بیرون خونه؛ یعنی توی خونه ما انگار ۴ تا آدمیم که تو چهار تا اتاق مختلف زندگی می‌کنیم و ارتباطه وجود نداره».
  • در پاسخ پرسش به عمل آمده كه « دخالت هاي خانواده ( زوج ) تا چه اندازه مي تواند سبب طلاق عاطفي شود؟ » متخصصين امر بيان داشتند.
دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع طلاق عاطفی | porseshneshan

حال اگر این فرد به نوعی با برخی محدودیت های اخلاقی برای سرانجام خود مواجه باشد و راه به سوی طلاق قانونی مسدود باشد، زندگی ظاهرا ادامه می یابد اما با کوهی از مشکلات و معضلات درونی ! این مشکلات و معضلات عملا زندگی را با نوعی جدایی خصمانه مواجه می سازد و طرفین تنها چیزی را که بهره مند هستند نوعی جدایی روانی است که اگر به این مساله دقت شود مشاهده خواهد شد که به مراتب آثار روحی و روانی آن مخرب تر از طلاق قانونی است  (میرزا خانی، 1387). رابطه ی«همسری» با تمام روابطی که انسان با افراد دیگر برقرار می کند، متفاوت است. اهمیت آن تا جایی است که جنبه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. اختلاف بین زن و مرد امری طبیعی است و در هر فردی به اندازه ای نسبت به دیگری وجود دارد. پس این هنر زن و شوهر است که با کسب مهارت و دانش افزایی در حیطه ی همسرداری بتوانند کلبه ی عشق خویش را گرم تر و محکم تر بنا کنند.

در حقيقت افراد نوكيسه ، به قول معروف ، پيراهنش دو تا شده ،
موجب مي گردند ، خدا را بنده نباشند. پس در اين دو صورت حس برتري آنها موجب
مي شود ، به كارهايي كه بر خلاف عرف خانواده است روي بياورند، در نتيجه
كانون خانوادگي آنان متزلزل و از هم گسيخته مي گردد. در روزهای آغازین زندگی، پس از خاطرات لذت بخش وصل و لحظات عاشقانه، دیگر دلشوره و اضطراب جایی نداشت و همه ی وجود لبریز افکاری خوش و رویایی شیرین بود.

ناهماهنگی بعد از ازدواج:

«توی دوره‌هایی به‌خصوص نوجوانی (دورۀ راهنمای و دبیرستان) به‌شدت وضعیت‌ام رو به تخریب بود و یادم میاد چند‌سال درگیر افکار خودکشی و اینجور چیزها بودم و خیلی فضای خانواده رو تاریک می‌دیدم. «اعتماد‌به‌نفس کمی که دارم یا استرس و اضطرابی که دارم، احتمالاً به‌خاطر مشکلات خونه‌بوده دیگه». «اگه بخوام تغییری در مورد پدرم ایجاد کنم، میزان توجه به مادرم رو تغییر می‌دادم که بیشتر باشه». «دوستامم که میومدن خونمون یه چیزه عجیب سکوت مطلقیه که تو خونس و به‌شدت احساس تنهایی منتقل می‌کنه به آدم … منظورم اینه که اون پذیرفته‌نشدن احساس یا اینکه تو خانواده احساس کلاً جایی نداشت منو خیلی به‌سمتی سوق داده بود که به‌شکل اغراق‌شده‌ای منطقی فکر کنم. مثل اینکه انسان‌ها ذاتاً خوب نیستن یا اینکه تولیدمثل‌کردن کار اشتباهی هست یا اینکه ماها به ذاته تنهاییم و باهم کنار نمی‌آیم».

بی توجهی همسران به یکدیگر

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار