دکوراسیون مغازه – بهترین چیدمان برای روانشناسی فروش

بلکه همه چیز ساده است و این سادگی با کمی خلاقیت ترکیب شده است و در نهایت می توان گفت با فروشگاهی با حس خوب روبرو هستیم. استفاده از یک منبع آب مناسب و پمپ ساده میتواند در این زمینه به شما کمک نماید تا محیط داخلی میوه فروشی را به شکل دلخواه تزئین کنید. استفاده از قفسههای متحرک برای فضای داخلی میوه فروشی توصیه میشود چرا که سینیهای نصب شده قابلیت جا به جایی داشته و کار شما را آسان مینماید. برای اجرای دکوراسیون مغازه شال میبایست به کف پوش و سقف ها دقت کنید. چون در غیر اینصورت ممکنه اجناس بی کیفیت را به جای اجناس باکیفیت بخرید.

به طور مثال اگر از رنگ های روشن و سرد استفاده شده باید از نورهای مخفی و موضعی استفاده کرد.در واقع ویترین و یا دکور مغازه رابطی بین مشتری ها و داخل مغازه می باشد. برای اجزای این ایده شما باید به متخصصان با استفاده از علم و تجربه خود ویترین شما را طوری می چیند که حاوی پیامی است.این پیام ارتباط بین احساس و مشتری است. با این راه حل مشتری می تواند مدت زمان بیشتری را در فروشگاه بماند و این گام موثر برای بالارفتن احتمال خرید می باشد. رنگ استفاده شده در دکور مهمترین عامل در جذب یا دفع مشتری می باشد که باید هماهنگی زیادی با نور پردازی بکار رفته داشته باشد و در واقع رنگ و نور پردازی مکمل همدیگر هستند.

در بدو امر، شما بایستی مشتریانی را جذب کنید که از شما خرید کنند، از کیفیت خدمات شما راضی باشند، به تبلیغ محصولات شما بپردازند و سپس مشتریان دیگر، بدون توجه به دکور و ظاهر مغازه شما، به سراغتان خواهند آمد. به عنوان مثال در طراحی مغازه پوشاک زنانه باید تم، رنگ، چیدمان، نوع سرامیک کف، نور پردازی و تمامی المان ها به گونه ای طراحی شوند که برای خانم ها جذاب تر از آقایان باشد. در فروشگاه های بزرگ برای پیشگیری از این مشکل ، می توانید در برخی از نقاط صندلی هایی را بچینید. روش دیگر این است که ؛ محصولات را در وسط راهروها بچینید ، تا مشتری با رسیدن به این کالاها ، در مورد خرید یا عدم خرید تصمیم گیری کند. بسیاری از ما میکوشیم با سلیقه و تجربیات خود، به شکلدهی محیط اطراف خود بپردازیم. اگر میخواهید در زمینه طراحی مغازه میوه فروشی بیشتر بدانید کافی است تا پایان مقاله همراه ما باشید. از رنگ های فانتزی مانند صورتی یا سبز در طراحی داخلی طلا فروشی کابردی ندارد و بهتر است از رنگ های مورد استفاده قرار بگیرد که لوکس و کلاسیک باشد.

همچنین باید توجه نمایید که دکوراسیون فروشگاه و مغازه شامل دو بخش مجزا دکوراسیون داخلی فروشگاه و ویترین فروشگاه است که باید هر یک را با برنامه ریزی و همچنین به کارگیری نکات مهم دکوراسیون طراحی نمود. یکی از نکات کلیدی در هنگام طراحی دکوراسیون میوه فروشی این است که متراژ داخلی مغازه را در نظر داشته باشید. بسته به سلیقه و نکات بازاریابی و مشتری مداری میتوانید رنگهای مختلفی را با کمک طراح داخلی مد نظر قرار دهید. اگر فروشگاه شما فقط یک فروشنده دارد و کارمندانی ندارد که در میان محصولات بگردند، باید پیشخوان را جایی قرار بدهید که هم به فروشگاه و رفتوآمدها تسلط داشته باشید و هم بتوانید پاسخگوی مشتریان باشید و هزینهها را دریافت کنید. یک تولید کننده موفق شال و روسری هم باید برای نوآوری اهمیت قائل بوده و ریسک پذیر باشد. با توجه به اینکه سلیقه ی همه ی افراد یکسان نیست ، نمی توان یک قالب مشخصی برای دکوراسیون مغازه در نظر گرفت.

در طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی کوچک در نظر گرفتن قفسه میوه فروشی از اهمیت زیادی برخوردار است. با در نظر گرفتن مساحت نقشه و نقشه های تجاری می باشد و از این طریق می توانند میزان هزینه طراحی داخلی تجاری را برآورد کند. متناسب با مساحت و نقشه مغازه میتوان مسیرهای گوناگونی را طراحی کرد. به عنوان مثال میتوان : از مسیرهای دورانی به سمت راست استفاده کرد. از این طریق میتوان هزینه نهایی هزینه طراحی داخلی تجاری را نیز حساب کرد. اینگونه سایتها بایستی بصورت دو زبانه یا چندزبانه سایپیاده سازی گردند چرا که اقلامی در رابطه با خشکبار که عموما در خارج از ایران چندان تولید نمی شود و بیشتر این محصول مختص ایران است، خواهان بسیار گسترده ای در سطح جهان دارد و ممکن است از طریق همین وب سایت خشکبار شما سفارشاتی از خارج از ایران داشته باشید. با نزدیک تر شدن به ایام عید و به تبع آن افزایش فروش بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های پوشاک و کیف کفش، برخی از مغازه داران به فکر تغییر دکوراسیون خود می افتند تا بیشترین مشتری را جذب و از این طریق سود خود را به بالاترین حد ممکن برسانند. ویترین مغازه یک توضیح کلی از نوع کسب و کار و سبک کار شما دراختیار مشتری قرار می دهد.

اولین نکته که برای طراحی باید به آن توجه کنید انتخاب فضای مدرن و کلاسیک می باشد.اگر می خواهید فضای دکوراسیون مغازه خود را به صورت کلاسیک طراحی کنید باید از نور پردازی و هالوژن های خطی در بالای قفسه ها و باکس های لباس خود استفاده کنید.این عمل فضای شما را کاملا شیک و کلاسیک جلوه خواهد داد..در سبک کلاسیک از مبلمان آنتیک،وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده،سقف های بلند و استفاده از رنگ هایی مانند قهوه ای و کرم و طلایی می باشند. به طور کلی چوب یکی از متریال هایی است که می توان با آن طراحی داخلی برای فضاهای مورد نظر را انجام داد. بدون شک ، شما به عنوان یک فروشنده می خواهید نظر مشتری را برای خرید محصولات جلب کنید. بعد از تشخیص مسیر حرکت مشتری ، باید مسیر مشخصی را برای هدایت مشتری فراهم کرد. با این ترفند می توان تا حد زیادی امکان خرید را فراهم کرد.

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی قاف با چندین سال سابقه موفق و درخشان در زمینه بازسازی ساختمان، بازسازی ویلا، طراحی نما و دکوراسیون داخلی فعالیت می کند و چندین پروژه با کاربری های مسکونی، اداری، تجاری ویلایی و … لازم به ذکر است که برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه باید به نوع فعالیت انجام شده در آن (کاربری) و متراژ آن توجه ویژه ای داشت. شما برای نورپردازی ویترین مغازه برنج فروشی خود می توانید نور را بر کل آن یا قسمتی از آن متمرکز کنید. برای این کار می توانید از پارتیشن مغازه استفاده کنید. در واقع، استفاده ازیک رنگبندی جذاب و صحیح در کنار داشتن یک نورپردازی مناسب، میتواند ویترینی جذابو حرفهای برای شما ایجاد کند که در نهایت این امر باعث میشود افراد بیشتری بهسمت ویترین مغازه شما جذب شوند. نورپردازی دکور شال و روسری باید به صورتی باشد که رنگ واقعی شال و روسری به مشتری نمایش داده شود دقت کنید که استفاده از نورهای رنگی که سبب ایجاد سوء تفاهم در رنگ واقعی شال و روسری می شود هرگز ایده خوبی نخواهد بود.

در صورتی که از رنگی خاص در طراحی ویترین جلوی مغازه استفاده گردد این امر باعث میشود تا خریداران و مشتریان به نوعی شما و مغازهتان را با آن رنگ خاص به یاد بیاورند و آن رنگ به نوعی معرف و اثرانگشت طراحی دکوراسیون مغازه محسوب میشود. نکته چهارم:در طراحی دکوراسیون ویترین خود از لوازم منحصر به فرد و جذاب استفاده کنید،این کار در جذب مشتری به شما بسیار کمک می کند. نکته سوم:از اجناس مغازه در مقیاس بزرگ تر در ویترین استفاده کنید،این کار باعث می شود که مشتری که بدنبال مغازه ی شماست آن را راحت تر و وسیع تر پیدا کند. نکته پنجم:اگر می خواهید ویترینی متفاوت و خاص داشته باشید دو هنر طراحی را در آن ترکیب کنید برای مثال هنر طراحی دکوراسیون و نقاشی را ترکیب کنید. به دلیل اینکه آن فضا دارای اهمیت بسیاری می باشد، لازم است که از مواد باکیفیت و لوازم خوب برای طراحی داخلی آن استفاده شود. برای تعیین کردن قیمت هر متر طراحی داخلی مغازه عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که توصیه می شود. این ایده اولیه برای دکوراسیون هر مغازه (با توجه به فضا و نوع کالا) متفاوت است. مشتریان معمولاً دوست دارند قبل از خرید روسری ها را امتحان کنند، بنابراین مطمئن شوید که در هر چاپ یا رنگ یک روسری دارید که به راحتی دکوراسیون داخلی مغازه شال و روسری قابل دسترسی است.

بنابراین در طراحی و چیدمان آن باید خلاقیت به خرج داد. بنابراین بعد از اینکه محصولات را به صورت کاملا اصولی چیدید . 4. استفاده از رنگ های جذاب: رنگ دکوراسیون باید با توجه به بازار هدف انتخاب شود. زمانی که بخواهید طراحی دکوراسیون مغازه میوه فروشی را به بهترین شکل انجام دهید، باید به نیاز مشتری توجه داشته باشید. برای راه اندازی آجیل فروشی یا خشکبار فروشی، مانند هر کسب و کار دیگری، نیاز به دریافت پروانه کسب است. بعنوان مثال از پارچه گیپور برای تزیین استفاده شود. بطور مثال در طراحی دکوراسیون فروشگاه باید سعی شود از کلیه فضای موجود نهایت استفاده را برای به نمایش گذاشتن اجناس کرد.بنابراین نحوه طراحی و نصب قفسه ها باید به گونه ای باشد که علاوه بر دید کامل و جلب توجه مشتری ها مانع رفت و آمد و حرکت در فضای مغازه نباشد.یکی دیگر از عواملی که در طراحی دکوراسیون تاثیر گذار باشد استفاده از متریال های مناسب فعالیت انجام شده در فروشگاه می باشد. هیچ روش قطعی برای مشخص کردن مسیر وجود ندارد. در یک مغازه ظرف فروشی که کالاها شکستنی هستند و احتمال خسارت وجود دارد باید دقت شود که طراحی داخلی و چیدمان دکوراسیون به گونه ای باشد که در رفت و آمد مشتریان و بازدید از فروشگاه.

کار دیگری که می توانید در این راستا انجام دهید انتخاب قفسه هایی است که یک درب شیشه ای بر روی آنها قرار داده شده است. مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که به علایق و خواسته های مشتری ارزش قائل شوید. بخش صندوق مغازه می تواند به عنوان یک نقطه توقف خوب و هدفمند طراحی شود.طراحی این بخش باید به صورت حساب شده و دقیق باشد. بهترین محل برای قرار دادن صندوق سمت چپ می باشد. فروشگاه برنج مرکزی است که برای راه اندازی آن به سرمایه اولیه نسبتا خوبی نیاز است. پس اگر مغازه شما فاقد آن است و یا فضاهای خاص تکراری شده اند نیاز است اقدام به بازسازی کنید تا بتوانید جلوههای تازهای را برای مغازه تان و در معرض دید قرار دادن لباسها ایجاد نمایید. نکته نهم :دکوراسیون داخلی مغازه با توجه به موقعیت مغازه و همچنین نیاز مشتری طراحی خواهد شد.در غیر این صورت ممکن است که مشتری جذب ویترین فروشگاه یا دکوراسیون فروشگاه شود اما به دلیل عدم نیاز خرید از آن وارد فروشگاه نشود و از آن عبور کند. ورودی هر مغازه ای به عنوان دکور مغازه نیز به شمار می رود زیرا افراد وارد شونده به محض ورود می توانند جذب یا دفع شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار