شیر فلکه سوزنی بخار شیر سوزنی,شیر فلکه سوزنی,شیر بخار,شیر فلکه بخار,NEEDLE VALVE,شیرسوزنی,شیر فلکه سوزنی بخار,شیر سوزنی مخصوص بخار,globe vavle,valve,شیربخار,تولید کننده شیر سوزنب,تولید شیر سوزنی,تولید کننده شیر سوزنی بحار,شیر فلکه سوزنی بخار,تولید کننده شیرفلکه سوزنی | kasrasaran

نمای خارجی شیر سوزنی شامل دسته (هندویل) است که می‌تواند میله‌ای یا گرد باشد، این دسته به اِستم متصل است و کاربر به راحتی به آن دسترسی دارد. کاربر برای به کار انداختن شیر باید اِستم را بچرخاند و این امر با استفاده از هندویل به راحتی امکان‌پذیر است. با چرخیدن سوزن، قسمت‌های رزوه‌دار نیز چرخیده و سوزن از نشیمنگاه به سمت بالا یا پایین می‌رود. شیر سوزنی برای عقب نگاه داشتن مقادیر زیاد مایع و گاز تحت فشار قرار می‌گیرد. ممکن است این سیالات حاوی مواد شیمیایی باشند که به بسیاری از متریال‌ها آسیب وارد کنند، به همین دلیل بسیار ضروری است که این شیر از متریال‌های بسیار با دوام ساخته شود. در این نوع شیر بعلت حلقوی بودن سطح مقطع عبور جریان ، از ایجاد ارتعاش و لرزش جلوگیری شده، همچنین تغییرات مقدار دبی نسبت به درصد گشودگی شیر خطی می باشد.

شیر سوزنی 90 درجه (انگل گلوب ولو)

اطمینان از اندازۀ صحیح درگاه و مخروط، جریان کارآمد عملکرد سیستم را با احتمال پایین سایش و یا نشت تضمین می‌کند. شیر های سوزنی بدنه مستقیم یکی انواع شیر های دستی می باشند که بیشتر برای تنظیم و کنترل جریان در سیستم های ابزار دقیقی مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل ساختار داخلی شیر سوزنی، این شیرها در برابر جریان ناگهان و فشار های زیاد آسیب میبینند و تلاطم جریان را باید قبل از رسیدن به این شیر کنترل کرد.

تجهیزصنعت تامین و تجهیز صنایع

شیر فلکه سوزنی بخار شیر سوزنی,شیر فلکه سوزنی,شیر بخار,شیر فلکه بخار,NEEDLE VALVE,شیرسوزنی,شیر فلکه سوزنی بخار,شیر سوزنی مخصوص بخار,globe vavle,valve,شیربخار,تولید کننده شیر سوزنب,تولید شیر سوزنی,تولید کننده شیر سوزنی بحار,شیر فلکه سوزنی بخار,تولید کننده شیرفلکه سوزنی | kasrasaran

با این حال، این شیرها عموماً فقط برای نرخ پایین جریان استفاده می شوند و نسبتاً افت فشار زیادی از ورودی تا خروجی شیر ایجاد می کنند. اندازه پورت های معمول برای شیرهای سوزنی از 1.8 تا 2 اینچ متغیر است. استفاده از شیر سوزنی دارای مزایای بسیاری است ازجمله اینکه دارای سه نوع مختلف T شکل، Y شکل و 90 درجه که هرکدام قابلیت‌ های منحصر به‌ فرد خود را دارند که در شیر های دیگر وجود ندارد. از دیگر مزیت‌ های شیر سوزنی این است که تعمیرات و نگهداری آن‌ ها وهمینطور باز و بسته کردن این شیر ها بسیار آسان است و به دلیل عدم وجود قطعات متحرک استهلاک بسیار کمی دارند. این شیر ها دقت بالا و انطباقی بالایی با شرایط دارند که استفاده از آن‌ ها ایمنی بالایی ایجاد می‌کند.

ضمناً در انتقال سیالات خورنده و سخت مانند آب شور (آب دریا) استفاده می شود. نام گذاری این شیرها به دلیل پیستون کوچک سوزنی شکلی است که وظیفه باز و بسته کردن مسیر جریان سیال را بر عهده دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل شیرهای سوزنی، مزایا، معایب و کاربردهای آن ها بپردازیم.

شیر سوزنی برنجی

این موضوع، امکان کنترل درست، دقیق و تدریجی مقدار مایع/گازی را فراهم می‌سازد که می‌تواند از شیر عبور کند. علاوه بر این، می‌تواند مانع از آسیب به سنجه‌هایی گردد که ممکن است تحت تأثیر انفجار ناگهانی مایع/گاز قرار گیرند و به‌طور کلی، کنترل و تنظیم بهتر را امکان‌پذیر می‌کند. شرکت پتروسا انواع شیرآلات سوزنی را با توجه به درخواست شما تولید کرده و عرضه می کند. شیر های سوزنی با توجه به طراحی ساختی که دارند می توانند برای کنترل و تنظیم جریان سیالات استفاده شوند. همچنین شیر های سوزنی دارای اندازه پورت و مجرای بسیار متنوعی هستند. استفاده از اندازه مناسب پورت و مجرا به عملکرد موثر سیستم و جریان کمک می کند و احتمال خوردگی و نشتی سیال کاهش خواهد یافت.

  • جنس بدنه شیر سوزنی میراب چدنی و جنس دیسک آن استنلس استیل است و برای آببندی آن از آببند NBR و EPDM استفاده می شود.
  • شیر های سوزنی یکی از محصولاتی هستند که در تمام خط های لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بعنوان یکی از مهم ترین اقلام در تاسیسات ساختمانی شناخته می‌شوند.
  • رسانه مهارتی نماتک به شما کمک می‌کند تا به راحتی مهارت‌های کاربردی در حوزه صنعت را بیاموزید و گامی موثر در پیشرفت صنعت کشور بردارید.
  • پس از تعیین کاربرد، متریال و فشار کاری شیر سوزنی، نوع اتصال شیر یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین نوع شیر سوزنی مناسب برای سایت کلیک کنید سیستم شماست.
  • دقت داشته باشید که این شیر ها در مقابل جریان ناگهانی و فشار زیاد، بسیار آسیب پذیر می باشند.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار