لیست قیمت پردازنده ۱۰ مرداد ایمالز

این ویژگی ها با توجه به کارکرد دستگاه، سرعت آن و انتظاری که از آن دارید می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال سی پی یو یک ساعت هوشمند در مقایسه با CPU‌ یک کامپیوتر حرفه ای گیمینگ ضعیف تر است و این دو مورد از نظر عملکرد تفاوت های فراوانی دارند. تعداد هسته ها، سرعت و قابلیت هایپرتریدینگ از ویژگی‌هایی هستند که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. قبل از ظهور پردازنده‌های چندهسته‌ای امروزی، فرکانس مهم‌ترین معیار سنجش بین سی‌پی‌یوها بود. معیاری که با توجه به آن به راحتی می توانستید سی پی یو خوبی را خریداری کنید اما امروزه تنها با دقت به این نکته نمیتوانید سی پی یو خوب را انتخاب کرد.

البته کاربرد «CPU» به آنچه درون کامپیوترها و مادربردها می‌یابید محدود نمی‌شود و این قطعه در بسیاری از محصولات الکترونیکی دیگر مانند موبایل‌ها و تبلت‌ها هم به کار گرفته شده است. اما سی پی یو چیست و چگونه کار می‌کند؟ در مطلب پیش رو می‌خواهیم به همین سوالات پاسخ دهیم. ای‌ام‌دی یکی از بزرگترین رقیبان این شرکت، که پا به پای اینتل پردازنده‌های خود را معرفی و عرضه می‌کند.

پردازنده اینتل مدل i9-12900KF

مدار مجتمع این امکان را فراهم کرد تا تعداد زیادی ترانزیستور را بتوان بر روی یک دای (die) نیمه هادی یا همان chipتولید کرد. مشکلات CPU تنها محدود به موارد گفته شده در این مطلب نیست ولی در صورتی‌که در زمینه تعمیرات تخصص داشته باشید می‌توانید بسیاری از موارد را حل کنید. این شرکت چیپ های خوبی را تولید و روانه ی بازار میکند ولی کیفیت این چیپ ها در مقایسه با چیپ های اینتل ضعیف است .

اگر پس از بررسی تمام موارد گفته شده در این مقاله مشکل سیستم شما رفع نشد و تمایل به دریافت قیمت کامپیوتر یا قیمت لپ تاپ جدید داشتید، روی لینک‌ها کلیک کنید. این حافظه معمولا چندین مگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات دارد و یکی از دلایل افزایش قیمت CPU ها ، بیشتر بودن حافظه ی کش می باشد . بدیهی است که هرچقدر حافظه ی کش CPU بیشتر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است و علاوه بر آن تاثیر مستقیم بر روی سرعت عملکرد CPU دارد .

Intel Core i7-9700 CPU

پردازنده یا CPU در واقع مغز رایانه محسوب می شود، بر روی مادربرد سوار می شود و وظیفه پردازش دستورات کامپیوتر را بر عهده دارد. Core i7 در انواع دو تا شش هسته‌ای موجود بوده و می‌تواند تا ۱۲ هستۀ مجازی را به طور همزمان پشتیبانی کند. اگر در ردیف‌های بالا نرم‌افزارهای اضافی یا فرhیندهایی را می‌بینید که مورد استفاده شما نیستند، روی آن‌ها کلیک راست کنید و «End Process» را بزنید.

  • پردازنده‌ای ۸ هسته‌ای از شرکت اینتل با قابلیت‌های استثانی و عملکرد بالا.
  • ارور‌ دیگری که به مشکلات سی پی یو کامپیوتر و لپ تاپ مربوط می‌شود، کدخطای Cpu Fan Error است بوده.
  • اگر پردازنده بهتری برای انجام این کارها می‌خواهید، سی پی یوهای Core i3 و Ryzen 3 نیز انتخاب خوبی هستند.
  • ای‌ام‌دی یکی از بزرگترین رقیبان این شرکت، که پا به پای اینتل پردازنده‌های خود را معرفی و عرضه می‌کند.
  • سرعت پردازنده نشانگر تعداد عملی است که یک هسته می‌تواند در هر ثانیه انجام دهد و واحد آن هرتز (Hertz) است که معمولاً به صورت مگاهرتز (MHz – میلیون هرتز) یا گیگاهرتز (GHz – میلیارد هرتز) بیان می‌شود.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار