وکیل دادگستری ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

زمانی که بین وکیل و موکل قراردادی مبنی بر وکالت و وکالتنامه امضا و منعقد میگردد طرفین قراداد موظف به انجام تعهداتی نسبت به یکدیگر هستند . اساسا افراد یا بدلیل مشغله کاری و یا به دلیل عدم آگاهی از مفاهیم حقوقی به وکیل مراجعه می کنند . عموما در هر خانه ای سوالات حقوقی و بعضا پرونده های حقوقی مثبت و منفی بسیاری به وجود می آید که نیازمند راهنمایی یک وکیل حقوقی با تجربه است . مطالبه مهریه, مطالبه نفقه, مطالبه نفقه معوقه, دادخواست طلاق, طلاق توافقی, دادخواست الزام به تمکین, دادخواست منع اشتغال به کار زوجه, و … از جمله پرونده های مربوط به کمیسیون خانواده می باشد. این روز به مناسبت سالروز لایحه استقلال کانون وکلا در سال 1331 با حمایت دکتر مصدق به نام روز وکیل معرفی شده است . باید تشکیل داده شود و یا حسب موضوع،پرونده در دادگاه حقوقی طرح شود.به صورت اختصار لازم است این موضوعات از هم تفکیک شوند،چرا که در نتیجه پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه موثر است.

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل دادگستری ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد که پرونده خود را به وکیل واگذار کنند و یا بصورت شخصی این کار را پیگیری نمایند. در امور دعاوی کار و تامین اجتماعی علاوه بر پیشگیری از به وجود آمدن اینگونه مشکلات می تواند به حل آنها بسیار کمک کند. از این رو همواره سعی در وصول مالیات از شهروندان و صاحبان شرکت ها و مشاغل می نماید. اما پرداخت مالیات و میزان آن همیشه دغدغه اصلی شرکت های خصوصی و صاحبان مشاغل است. داشتن فن بیان و سخنوری و تسلط کافی به زبان و ادبیات فارسی باشد تا به واسطه آن بتواند مطالب را به صورت سلیس و روان به دادگاه منتقل کند، تا بتواند رای مثبتی برای موکل خود بدست بیاورد. شما می توانید از این بخش سوال خود را ثبت کنید و در کمترین زمان پاسخ مناسب را از طریق ایمیل دریافت کنید.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری چیست؟

بنابراین وکلای باتجربه، با صرف کمترین زمان می توانند راه حل مناسب موکل خود را یافته و به وی در حل دعوا کمک نمایند. وکیل پایه یک دادگستری به شخصی گفته میشود که در رشته حقوق یا مبانی فقه و یا حقوق اسلامی تحصیل کرده و پس از پذیرفته شدن در آزمون وکلا ، دوره کارورزی خود را هم طی کرده و به اتمام رسانده است. وکیل به کسی می گویند که از طرف فرد دیگری ، حقوقی یا حقیقی طبق عقد وکالت برای انجام کاری مأمور خواهد شد.

طبق آخرین مصوبه وکیل پایه دو تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان میتواند قبول وکالت کند و از این حیث ایرادی وارد نیست. در برخی از موارد، اطرافیان پرونده‌های مشابه موضوع شما دارند و همین موضوع می‌تواند راهنمای بسیار خوبی در انتخاب بهترین وکیل باشد. برخی در زمینه های مربوط به مالک و زمین و برخی در زمینه های خانوادگی فعالیت دارند.

موسسه حقوقی تهران وکیل

پس کسب عنوان وکیل پایه یک دادگستری نیاز به گذراندن مراحلی به نسبت سخت دارد که البته بسیاری از وکلا با گذراندن دوره‌ای چند ساله موفق به اخذ پروانه شده و برخی دیگر نیز به دلیل مشقت فراوان این دوره‎ها عطای آن را به لقایش می‌بخشند. در این میان، گروهی از اشخاص نیز وجود دارند که بی آنکه دارای پرونده حقوقی در دادگستری باشند، صرفا در جهت دریافت اطلاعات تخصصی در رابطه با مورد حقوقی خود و جلوگیری از دعاوی و مشکلات حوقی خود در آینده به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری می پردازند. به عنوان مثال، شرکتی که قصد انعقاد یک قرارداد حقوقی مهم را دارد، از فرصت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری استفاده نموده تا قرارداد را به نحو صحیحی منعقد نموده و از مشکلات آینده جلوگیری نماید. چنانچه تا به حال مشکل حقوقی برای شما پیش آمده باشد و برای اخذ راهنمایی و دریافت مشاوره به جست و جوی وکیل پرداخته باشید، حتما با اصطلاحات تقریبا مشابهی از جمله وکیل پایه یک دادگستری و وکیل قوه قضاییه و وکیل تلفنی مواجه شده اید.

پس باید بداند وکیل خوب کیست که بتواند مشکل را به خوبی تحلیل کند و در زمینه مسائل حقوقی تخصص و وکیل پایه یک دادگستری تجربه کافی دارد. شناسایی وکیل خوب و باتجربه اگر به دنبال بهترین وکیل در تهران هستید و مشکل حقوقی و یا کیفری و یا خانواده و یا ملکی دارید که برای حل و فصل آن نیاز به وکیل دارید باید بدانید که دقت در انتخاب وکیل خوب بسیار حائز اهمیت است. ویژگی‌های وکلای خوب و موفق یک وکیل خوب و موفق در ابتدای امر موکل را دادرسی می‌کند و زمانی که متوجه صداقت او شد به دادخواهی از سوی او می‌پردازد. یک وکیل موفق تمام علم و فن، هنر و تجربه خود را برای دفاع از موکل به کار می‌گیرد تا بتواند موضوع وکالت را به بهترین نحو ممکن پیگیری نماید.

  • وکیل پایه یک دادگستری باید در مقابل اسنادی که از موکل دریافت می کند، به موکل رسید بدهد.
  • در نهایت لازم است که قبل از انتخاب نهایی وکیل مد نظر جلسه ای به عنوان معارفه یا مشاوره برگزار شود و سپس اقدام به امضاء و عقد قرارداد وکالت نمایید.
  • وکیل انتخابی؛ همانطور که از اسم آن مشخص است وکیل انتخابی وکیلی است که به انتخاب خود فرد یا موکال انتخاب می شود و وکالت نامه بدون واسطه و اجباری بین موکل و وکیل امضا خواهد شد.
  • وکیل متخصص خانواده

  • وکیل طلاق به درخواست زوج مطابق ماده ۱۳۳ قانون مدنی مرد هر وقت بخواهد می‌تواند با مراجعه به دادگاه…
در این حالت موکل ممکن است جهت پیگیری پرونده خود فرد نخواهد از وکلا استفاده کند و صرفا از وکیل بخواهد که پرونده او را مطالعه کرده و نظر خود را در مورد آن اعلام کند این حق الزحمه قاعدتا نمی تواند مبلغ بالایی باشد و با توجه به توافق طرفین تعیین می شود. قابل توجه است دعاوی مربوط به ثبت الزاماً در دادگاه مطرح نمی شود چرا که هیات نظارت ثبت و شورای عالی ثبت نیز از مراجع رسیدگی به امور ثبتی بوده و وکیل ثبتی می بایست تجربه کافی در نحوه رسیدگی و صلاحیتهای این مراجع را داشته باشد . آنچه جز صلاحیت های وکیل امور مالی می باشد نخست تنظیم قرارداد صحیح و قانونی ، سپس نظارت بر حسن اجرای آن و در نهایت پیگیری وصول مطالبات و یا اجرای تعهدات می باشد . مفتخریم توانسته ای تجربه ارزشمند از رضایت موکلین و مراجعین را سرمایه خود داشته و به عنوان وکیل حقوقی در راستای اجرای عدالت و بازگردانیدن حقوق زیاندیدگان با حداکثر توان خود فعالیت نموده و به لطف خداوند موفق بوده ایم .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار